Glöm inte årsmötet: 15/10 19:00!
Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Torshälla IBK
Innebandy
Spelschema och information om Fordcupen i innebandy
2018-05-08
**UPPDATERAT SCHEMA FÖR HERR/POJK**

Här kommer spelschemat till Fordcupen. Det blir spel under lördagen från 9:15 till ca: 15:00. Det är 14 anmälda lag som har placerats i klasserna Dam/Flick, Herr/Pojk och P03-05.

I gruppspelet möter alla varandra i klassen. I slutspelet spelar lagen placerade 4:a och 5:a kvartsfinal, lag 1-3 spelar semi tillsammans med vinnaren i kvartsfinalen. Förlorarna i semifinalen spelar om plats 3-4 och vinnarna final om plats 1-2. 

Välkomna!

 

Spelschema Dam/Flick

Tid

Plan

Match

Typ

Hemma

Borta

09:15

Plan 2

           2   

Grupp

TIBK F03/F04 II

TIBK F03/F04 I

09:30

Plan 2

           4   

Grupp

Mestarna

FC Sid

10:15

Plan 1

           9   

Grupp

TIBK F03/F04 I

TIBK F05/06

10:30

Plan 1

         11   

Grupp

FC Sid

TIBK F03/F04 II

10:45

Plan 2

         14   

Grupp

TIBK F05/06

Mestarna

11:00

Plan 2

         16   

Grupp

FC Sid

TIBK F03/F04 I

11:45

Plan 2

         22   

Grupp

TIBK F03/F04 I

Mestarna

12:00

Plan 2

         24   

Grupp

TIBK F03/F04 II

TIBK F05/06

12:30

Plan 1

         27   

Grupp

Mestarna

TIBK F03/F04 II

12:45

Plan 1

         29   

Grupp

FC Sid

TIBK F05/06

13:15

Plan 2

         34   

Kvart

Dam/Flick plc.4

Dam/Flick plc.5

14:00

Plan 1

         39   

Semi

Dam/Flick plc.1

Vinnare match 34

14:00

Plan 2

         40   

Semi

Dam/Flick plc.2

Dam/Flick plc.3

14:30

Plan 1

         43   

Pl 3-4

Förlorare m.nr 39

Förlorare m.nr 40

14:30

Plan 2

         44   

Final

Vinnare m.nr 39

Vinnare m.nr 40

 

Spelschema Herr/Pojk

Tid

Plan

Match

Typ

Hemma

Borta

09:45

Plan 1

           5   

 Grupp

Nyken Old Boys

Mighty Ducks E-a

10:00

Plan 1

           7   

 Grupp

Skudd IB

Nyfors-Torshälla P02

10:30

Plan 2

         12   

Grupp

Mighty Ducks E-a

Nyfors-Torshälla P02

10:45

Plan 1

         13   

 Grupp

Nyken Old Boys

Skudd IB

11:15

Plan 2

         18   

Grupp

Skudd IB

Mighty Ducks E-a

11:30

Plan 2

         20   

Grupp

Nyfors-Torshälla P02

Nyken Old Boys

13:00

Plan 1

         31   

 Semi

Herr/Pojk plc.3

Herr/Pojk plc.2

13:00

Plan 2

         32   

Semi

Herr/Pojk plc.1

Herr/Pojk plc.4

13:30

Plan 1

         35   

 Pl 3-4

Förlorare m.nr 31

Förlorare m.nr 32

13:30

Plan 2

         36   

Final

Vinnare m.nr 31

Vinnare m.nr 32

 

 

Spelschema P03-05

Tid

Plan

Match

Typ

Hemma

Borta

09:15

Plan 1

           1   

Grupp

Mesta

Onyx P03

09:30

Plan 1

           3   

Grupp

Link All-star team

Team Apelsin

09:45

Plan 2

           6   

Grupp

Onyx P03

Steelers P05

10:00

Plan 2

           8   

Grupp

Team Apelsin

Mesta

11:00

Plan 1

         15   

Grupp

Team Apelsin

Onyx P03

11:15

Plan 1

         17   

Grupp

Steelers P05

Link All-star team

11:45

Plan 1

         21   

Grupp

Onyx P03

Link All-star team

12:00

Plan 1

         23   

Grupp

Mesta

Steelers P05

12:30

Plan 2

         28   

Grupp

Link All-star team

Mesta

12:45

Plan 2

         30   

Grupp

Team Apelsin

Steelers P05

13:15

Plan 1

         33   

Kvart

P03-05 plc.4

P03-05 plc.5

13:45

Plan 1

         37   

Semi

P03-05 plc.1

Vinnare match 33

13:45

Plan 2

         38   

Semi

P03-05 plc.2

P03-05 plc.3

14:15

Plan 1

         41   

Pl 3-4

Förlorare m.nr 37

Förlorare m.nr 38

14:15

Plan 2

         42   

Final

Vinnare m.nr 37

Vinnare m.nr 38

 

 
Våra samarbetspartners:
 
Lagsponsorer:
Facebook